Téma:

Spojková páčka - bolest v ruce 9 roků 10 měsíců zpět #7610

  • lukyvfr
  • Avatar uživatele lukyvfr Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 88
  • Obdržená poděkování 1
Ahoj pánové,

už dlouho (tzn. několik let) to tak vnímám, ale teprve teď jsem se to rozhodl řešit...

Po delší jízdě především po "okreskách", tedy kdy často řadím, mě docela dost začne bolet ruka od spojky... pokud bych to měl blíže vysvětlit, začnou mě dost bolet šlachy v zápěstí zespoda (tedy na té straně zápěstí, která je při poloze na řídítkách dole).

Nějaký čas jsem to sledoval a snažil se dopátrat toho, proč se tomu tak děje. Tak nějak jsem došel k závěru, že příčinou by mohla být poloha páčky... v porovnání s gripem je páčka téměř vodorovně a při mé výšce (183cm, ovšem mám delší tělo a kratší nohy, takže ruce jdou směrem ke gripu z dost velké výšky) to znamená, že si při mačkání spojky dost lámu ruku v zápěstí a po několika desítkách přeřazení začne ona nesnesitelná bolest šlach v zápěstí.
Setkal jste se tím taky někdo?

Řešením by mohlo být že bych na motce seděl jako Rossi na cílovce v Muggelu při rychlosti 340km/h.. tedy ležel na nádrži :-) ... tím bych měl ruce v ose gripu a páčky a problém bolesti by se asi vyřešil.... ale takhle se opravdu jezdit na VFR nedá, že? ;-)

Zkoušel jsem posunout celé ústrojí páčky směrem dolů, ale to bohužel nejde, protože to uchycení řídítka na vidlici nedovolí... :-(

Poslední co mě napadlo je, že si koupím novou spojkovou páčku, konkrétně zalamovací... tím budu moc páčku ohýbat směrem dolů a problém bolestí šlach by se mohl vyřešit.

Co si o tom myslíte? Nějaké rady/porady?.. než se pustím do utrácení peněz za páčku :-)

Díky moc za každou odpověď

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Spojková páčka - bolest v ruce 9 roků 10 měsíců zpět #7611

  • beyk0007
  • Avatar uživatele beyk0007
  • Návštěvník
  • Návštěvník
no zrovna pokud mas delsi telo, tak bys nemusel mit problem, staci uvolnit v ruce, spustit paze kolem tela a ohnout je v lokti tak, aby byly co nejrovnobeznejsi s motorkou. Mozna se budes muset lehce predklonit.

Ja mel treba na domecku vylomeny ten zub, ktery urcuje polohu, takze jsem to mel v klidu hejbaci a byl klid :-D.

Asi bych koupil packy, jestli te to tak moc trapi a nejsi si schopen pomoct jinak. Nebo VFR1200 v automatu :-D

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Spojková páčka - bolest v ruce 9 roků 10 měsíců zpět #7612

  • Radim
  • Avatar uživatele Radim
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
  • Příspěvky: 34
  • Obdržená poděkování 0
když trávím celý den na mašině, tak už mě taky lehce vadí bolest v ruce, ale u mne je to spíše asi únava z toho neustálého mačkání. Je fajn, že to má hydraulickou spojku, oproti lanku, které se může třepit atd., ale proč to nejde lehčeji, když je to ta hydraulika fakt nechápu. Na Monsterovi 696 zavidím tu lehkost hydrauliky na spojce, tam je to fakt skoro na jeden prst. Nevím jestli by něco mohla změnit poloha, zatím jsem smířený, ale pokud by někdo přišel na nějaké vylepšení, tak to určitě zkusím.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Spojková páčka - bolest v ruce 9 roků 10 měsíců zpět #7614

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43
Lukáši, ty jsi neskutečný filosof. :) Víš proč tě bolí ruka od spojky? Protože celý den hovno děláš a zápěstí máš z bláta.
Řešení máš na výběr několik:
1) začneš chodit cvičit (z tvého příspěvku jsem vyrozuměl, že toto pro tebe není atraktivní varianta :) )
2) Jak napsal Beyk, koupíš si VFR s automatem (nejdražší varianta)
3) Budeš na motorce jezdit častěji (cílová hodnota 20 tis. km za sezonu) - během 14 dní si ruku natrénuješ. Vyzkoušeno
4) koupíš si mačkací kleštičky (jsou lepší než mačkací kroužky). Když budeš zvládat 1000 zmáčknutí v sérii, zápěstí tě bolet nebude. Vyzkoušeno.

Páčkou myslím nevyřešíš nic. Ale kup ji a vyzkoušej. Můžeš poreferovat. :) Měřím 180 cm, takže pokud jde o výšku, nebude mezi námi podstatný rozdíl.

Mám zkrácené páčky, takže jinak než dvěmi prsty mačkat ani nejdou. Ruce mně bolely jen ze začátku sezóny, protože letos jsem ty kleštičky flákal... :blush:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Spojková páčka - bolest v ruce 9 roků 10 měsíců zpět #7626

  • lukyvfr
  • Avatar uživatele lukyvfr Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 88
  • Obdržená poděkování 1
Pánové, díky za reakce... vezmu to postupně ;-)

Beyku..
pokud myslíš domeček přepínačů, tak tam problém není.. páčkové ústrojí, resp. nádobka brzdové kapaliny, se zastaví o řídítko jako takové.. viz obrázek, který sem vkládám.



Polohu rukou určitě změnit mohu, ale není to pro mě přirozená poloha, tím pádem se mi pak i hůř řídí :-(
DCT není špatný nápad, ale na to si budu muset ještě nějakou dobu počkat :-D

Radime..
Tohle jsem taky nepochopil... hydraulika a přitom je to tužší, než 90% lankových spojek, co jsem kdy zkoušel :-(
Na motorkářích někdo spekuloval o tom, že na tuhost spojky pomůže použití měkčích spojkových pružin či vyndání 2ks pružin... ale do toho se mi fakt nechce.. riskovat oddělání spojky možným prokluzováním. BTW.. komplet spojku jsem měnil před 3 lety a pružiny mám Tourmax, prakticky tedy originál Honda...

Tomáši.. to nejlepší na konec :-)
1) Něco k mému vztahu ke sportu ;-)
- 24 let hraju závodně fotbal, z čehož 21 let jsem brankář... myslím tedy, že za tu dobu mám ruce v celkem dobré fyzické kondici
- 6,5 let hraji aktivně beachvolejbal... tedy další sport, který je zaměrený především na ruce
- dřív jsem se také věnoval tenisu a squashi... squash si ještě občas chodím zahrát
- dále kolo a brusle... ale ty už s rukama nemají nic moc společného ;-)

2) K tomu jsem se již vyjadřoval ;-)

3) No jo.. na to bych ale potřeboval, aby den měl tak 30 hodin :-( :-D

4) Nad tím už jsem taky uvažoval... koupím si je :-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od lukyvfr.

Re: Spojková páčka - bolest v ruce 9 roků 10 měsíců zpět #7627

  • lukyvfr
  • Avatar uživatele lukyvfr Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 88
  • Obdržená poděkování 1
Nějak se mi nedaří tu fotku umístit na správné místo v textu.... takže je na konci...

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Spojková páčka - bolest v ruce 9 roků 10 měsíců zpět #7628

  • Radim
  • Avatar uživatele Radim
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
  • Příspěvky: 34
  • Obdržená poděkování 0
s pružinami bych neexperimentoval, prostě spojková pumpa je nějak navržena, kdyby inženýři v Hondě chtěli, tak jde určitě lehce. :-) Nebo tam dali posilovač. :-D

Přece proto tu VFRku máme rádi a chceme - chladiče uložené na boku, občas dá sbohem altík a spojkou trénujeme sílu. :-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Spojková páčka - bolest v ruce 9 roků 10 měsíců zpět #7630

  • beyk0007
  • Avatar uživatele beyk0007
  • Návštěvník
  • Návštěvník
asi mi ted neni uplne jasne, co s tim chces udelat, ja myslel ze chces jen sklopit spojkovou packu vic k zemi ..

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Spojková páčka - bolest v ruce 9 roků 10 měsíců zpět #7631

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43
Fotbalem to nezachráníš a volejbalem taky ne. Je fakt, že volejbal svým způsobem zápěstí taky námáhá, ale úplně jinak, než potřebuješ. Zkus kleštičky. Používají je i kulturisti. Fungují. ;)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Spojková páčka - bolest v ruce 9 roků 10 měsíců zpět #7632

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43
lukyvfr napsal:

Radime..
Tohle jsem taky nepochopil... hydraulika a přitom je to tužší, než 90% lankových spojek, co jsem kdy zkoušel :-(


Zkus Moto Guzzi 1200 Sport. To je očistec. :laugh: A taky má hydraulickou spojku... ;) Svez se za Guzzi a už nikdy nebudeš říkat, že na VFR jde spojka těžko. ;)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.382 sekund
Powered by Kunena fórum