• Strana:
  • 1

Téma:

Koupě - Honda VFR 800 VTEC 2 roků 7 měsíců zpět #11934

  • Wendiss
  • Avatar uživatele Wendiss Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 3
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím všechny, mám zájem o koupi Hondy VFR 800 VTEC. Zajímalo by mě, zda stojí za to koupit rok 2006 (facelift) nebo ne. Četl jsem o zlepšení chodu VTEC a vidím i jiné ABS kolečko na předním kole. Je to znát na jízdě? Má lepší ABS nebo je to stejné? Pěkný předfaceliftový VFR s ABS rok 2003 bych měl za 80 tisíc a pěkné faceliftové VFR s ABS rok 2009 by bylo za 120 tisíc. Stojí za to dát peníze navíc? Děkuji za radu.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Koupě - Honda VFR 800 VTEC 2 roků 7 měsíců zpět #11937

  • Stanley
  • Avatar uživatele Stanley
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 219
  • Obdržená poděkování 12
Časování vtecu se měnilo dvakrát. V roce 2005 a 2007. Jezdil jsem několik vteců a rozdíl mi přijde nepodstatný.
ABS mi přijde jako zbytečná složitost kór u duálních brzd. Nikdy jsem vtec neměl ve smyku, ale Versys už několikrát místo brždění jen cukal. Stává se mi to když je na silnici bordel , nebo na polní cestě. Nijak to nezavrhuji , je to subjektivní názor. Nemluvě o odvudušnění . Gahan by mohl povyprávět….
Osobně bych klidně vzal starší a  rozdíl v ceně investoval do servisu a benzínu

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Koupě - Honda VFR 800 VTEC 2 roků 7 měsíců zpět #11938

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43
Dual s ABS má opravdu hadic mraky a výměna brzdové kapaliny je zážitek. Na rozdíl od Stanleyho jsem příznivcem ABS a už mi několikrát zachránilo kehják, když jsem musel prudce brzdit a po celodenní jízdě jsem si nevšiml bordelu na silnici a v Itálii něčeho kluzkého v kaluži. Co to bylo nevím dodnes, bylo to ve městě a hustý provoz.
Jinak rozdíly mezi ročníky před a po faceliftu jsou minoritní. Rozdíly jsou až u VFR800F, kde Honda vychytala většinu konstrukčních přešlapů předchozí generace.
Při nákupu bych upřednostnil stav motorky, možnost ověření původu a historie atd. než rok výroby.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Koupě - Honda VFR 800 VTEC 2 roků 7 měsíců zpět #11940

  • Wendiss
  • Avatar uživatele Wendiss Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 3
  • Obdržená poděkování 0
Ano, stav, původ a historii motocyklu upřednostňuji vždycky, zajímalo mě zda má smysl hledat novější ročník kvůli těm pár změnám. Děkuji za odpověd. Nebudu se rokem výroby, s facelift nefaceliftem zabírat tolik :)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.429 sekund
Powered by Kunena fórum