• Strana:
  • 1

Téma:

Moje prvni VFR 10 roků 3 měsíců zpět #7271

  • Majlou
  • Avatar uživatele Majlou Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 4
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, jsem Majlou (Milan) a dnes je tomu presne rok co jsem si domu za pomoci kamarada privezl svoji prvni motorku. Po dlouhem hledani a jednom vyletu do Ceskych Budejovic, kde byla podle fotek pekna modra masina. Jsem ji tam zase radsi nechal. Byl to slanecek od more z Italie :( Hlinikovy ram byl tak orezly a z vyfuku sla para jako z parni lokomotivy :( Hledal jsem dal. Cilem bylo VFR 800 rv. 98-02 za 45k. Nasel jsem v Plzni za pozadovanou cenu cervenou s najezdem cca 78 000km. Nelenil jsem a na narozky vzal kolegu z prace ze pro ni jedem. Presto ze bylo tak nejak jako dnes ji vzal po vlastni ose :D Motorka odpovidala kilometrum. Majitel predal i informace co kdy menil, kde servisoval, jaky olej daval atd. Jako bonus a darek k narozkam jsem dostal i tankvak :) Upozornil me ze mu padla celkem 2x pri rozjezdu. Pak na pneu tak akorat na dojezdeni (Metzerel). Desticky taky skoro pred smrti ;) a to bylo tak nejak vse. Casem jsem tedy musel koupit nove pneu. Kluci z prace na R1 jezdej jen Dunlop Sportmax Sportsmart II. Sice nekdo muze rikat ze je to na cestovni motorku zbytecny luxus ale ta prilnavost je paradni. Stare pneu jsem stihl protahnout i v Moste na okruhu. Zde jsem zjistil ze stupacky to ma opravdu hooodne nizko :D Po Moste udelaly desticky papa... Desticky jsem zvolil od CARBONE LORRAINE A3+, zadek stejnou znacku. Olej byl davan od Castrolu a zustal jsem proto u stejne znacky. Oil filtr jsem pouzil K&N, jsem na nej naucen z auta. Vzduchovy filtr od Pipercross a svicky NGK Iridium. Tim tak nejak moje udrzba skoncila. Za rok jsem najezdil cca 12000km. Ceka me dalsi servis a rad bych znal nejake Vase doporuceni co pouzit. Prehoupnul jsme se pres 90k km a rikam si ze olej v prednich tlumicich asi nikdo vubec nemenil :( Olej a pruziny jake??? Nasledne je potreba koupit retezovku spolecne s gumou v zadni rozete (nejake trojuhelnicky) a vubec nejakou celou sadu toho vseho. Baterku uz jsem take menil ;) Zaverem... VFR jsem si vybral proto ze se mi libi jako motorka vzhledem a pak tim ze se rika ze ma nesmrtelny motor :) Je to takovy mastodont. Tesim se na nejaky vylet s Vama a pokec. Jinak diky za pripadne poznatky ohledne toho na co si dat pozor.
Majlou

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Moje prvni VFR 10 roků 3 měsíců zpět #7272

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43
Ty gumy v rozetě máš vymačkané nebo je chceš měnit jen z dlouhé chvíle?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Moje prvni VFR 10 roků 3 měsíců zpět #7273

  • Majlou
  • Avatar uživatele Majlou Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 4
  • Obdržená poděkování 0
Rozebrané to mnou ještě nebylo. To zjistíme az budu dávat řetěz. Proste kdyz protacim zvedle zadní kolo pomalu, tak z rozety jde takový divny cvakavy zvuk a nezní zdrave :(

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Majlou.

Re: Moje prvni VFR 10 roků 3 měsíců zpět #7274

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43
V tom unašeči jsou tyhle gumy. Asi se časem vymačkají, ale to bys měl cítit vůli při točení dopředu a dozadu a nemyslím, že by to mělo cvakat. Necvaká ti třeba jenom řetěz? Co by cvakat mohlo, ložisko v kyvce... :side:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Moje prvni VFR 10 roků 3 měsíců zpět #7275

  • Majlou
  • Avatar uživatele Majlou Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 4
  • Obdržená poděkování 0
No nasel jsme je nekde na netu za 750 sadu ;) Zvuk to dela kdyz kolem tocim pomalu ve smeru jizdy a retez to neni.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Moje prvni VFR 10 roků 3 měsíců zpět #7277

  • lukyvfr
  • Avatar uživatele lukyvfr
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 88
  • Obdržená poděkování 1
pokud budeš ty silentbloky do rozety kupovat, tak doporučuji tady: www.abmoto.cz/cz/e-shop/1056385/c62800-h...entblok-29-sada.html

je to Tourmax, prakticky tedy originální náhradní díl a cena 832,- je také myslím good, ne? :-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Moje prvni VFR 10 roků 3 měsíců zpět #7278

  • Majlou
  • Avatar uživatele Majlou Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 4
  • Obdržená poděkování 0
Supr dekuju ;)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.353 sekund
Powered by Kunena fórum