• Strana:
  • 1

Téma:

Efecta 95 6 roků 7 měsíců zpět #9800

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43
Zakládám nové vlákno na téma Efecta 95, místo příspěvků v podzimním srazu. Andy píše, že efecta se 1200 moc nelíbila. V příspěvku mi chybí informace, jaký benzín tam byl předtím? A co jsi natankoval na té Shellce?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Efecta 95 6 roků 7 měsíců zpět #9802

  • Beyk-Vevercak
  • Avatar uživatele Beyk-Vevercak
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 206
  • Obdržená poděkování 5
Ja teda zadny (ani negativni) efekt Effecty nepozoruju. Bud blba benzinka nebo jsem lama a nic nepoznam

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Efecta 95 6 roků 7 měsíců zpět #9804

  • Andy
  • Avatar uživatele Andy
  • Offline
  • Expert
  • Expert
  • Příspěvky: 95
  • Obdržená poděkování 5
Myslim ze to bude tou benzinkou. Takze se ji radeji vyhnout

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Efecta 95 6 roků 7 měsíců zpět #9806

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43

Andy napsal: Myslim ze to bude tou benzinkou. Takze se ji radeji vyhnout

Já bych to tak jednoznačně neviděl. Vyloučit se to nedá, ale na druhou stranu se Benzina účastní programu Dobrá pumpa, což znamená, že SGS v jejich síti dělá kontroly kvality paliva. A není jich zrovna málo. Nedávno jsem taky řešil problém s naftou Verva, aby se nakonec ukázalo, že chybné je čidlo v autě. Proto se taky ptám, kde jsi bral benzín před tím a jaký.
Další věc - Beyk tu kdysi zmiňoval, že VFR1200 má doporučený benzín 98+. Asi to na 95tku taky jede, ale pak zřejmě v návodu může být zmínka, že na 95tku může motor běžet neklidně, mít snížený výkon a vyšší spotřebu. Zmiňuji to proto, že Efecta je sice aditivovaná, ale pořád jen běžná 95tka včetně přídavku alkoholu. O problematice lihu v benzínu jsem se rozepsal před časem. Bohužel tady nikdy nevíš, kolik navázané vzdušné vlhkosti kupuješ (přitom beznín jako takový normu neporušuje), což s ohledem na vyšší oktanové nároky tvého motoru může vést k chování, které se ti nelíbí. ;)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Efecta 95 6 roků 7 měsíců zpět #9807

  • Beyk-Vevercak
  • Avatar uživatele Beyk-Vevercak
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 206
  • Obdržená poděkování 5
Manual rika, ze tankovat se ma benzin s oktanovym cislem 98, v pripade nedostupnosti s oktanovym cislem o tridu nizsim, pricemz ale musite pocitat s mensim snizenim vykonu motoru ... nic dalsiho neuvadi

V praxi jezdim tak 80% na 95ku a zadny rozdil nepozoruju at tam dam 95 nebo 98. Mozna na okruhu by to bylo znat, jenze tam veverku netaham

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Efecta 95 6 roků 7 měsíců zpět #9808

  • Andy
  • Avatar uživatele Andy
  • Offline
  • Expert
  • Expert
  • Příspěvky: 95
  • Obdržená poděkování 5
I kdyz by mela jezdit na 98-icku od koupe (funglovka) tankuju 95 vzhledem k malemu poctu benzinek s 98, takze je zajeta na 95 a snazim se tankovat u OMV nebo Shell. S tema mam dobre zkusenosti i s autem.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.490 sekund
Powered by Kunena fórum