• Strana:
  • 1
  • 2

Téma:

Přešité sedla 10 roků 4 měsíců zpět #7203

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43
Rád bych dal dohromady článek na téma přešité sedlo. Kdo máte, nafoťte ho, napište kdo ho šil, pokud to není tajné, za kolik. Jak jste s ním spokojení, kolik jste na něm najeli km. Fotky + vaše stručné zkušenosti pošlete na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Postupně to budu doplňovat. (pokud vůbec někdo něco pošle)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Přešité sedla 10 roků 4 měsíců zpět #7218

  • Drupi
  • Avatar uživatele Drupi
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 155
  • Obdržená poděkování 3
Zdar. sedlo přesitý mám,později něco napíšu, ale prosím tě PŘEŠITÁ SEDLA B) . Drupi

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Přešité sedla 10 roků 4 měsíců zpět #7220

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43
Hmmm, máš pravdu. No ale obávám se, že nadpis diskuse už nezměním. :side: Těším se na příspěvek se sedlem. ;)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Přešité sedla 10 roků 4 měsíců zpět #7236

  • beyk0007
  • Avatar uživatele beyk0007
  • Návštěvník
  • Návštěvník
ze bych se dokopal do garaze? :-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Přešité sedla 10 roků 4 měsíců zpět #7237

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43
beyk0007 napsal:

ze bych se dokopal do garaze? :-)

To chceš říct, že jsi tam ještě nebyl? :laugh:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Přešité sedla 10 roků 4 měsíců zpět #7241

  • lukyvfr
  • Avatar uživatele lukyvfr
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 88
  • Obdržená poděkování 1
Ahoj,

nechal jsem si přešít sedlo loni. Projel jsem nějaká fóra a nejdříve byl rozhodnut, že si to nechám udělat v DD Tuning Mohelno, jako většina lidí. Pak jsem se tomu ale začal věnovat víc a na nějakém fóru narazil na doporučení na čalouníka v Praze - Zbraslavi (www.autocalounictvi-horacek.wz.cz/). Dotyčnému jsem tedy zavolal a sjednal si návštěvu. Už když jsem přišel k němu do garáže jsem z toho měl dobrý pocit, všude krásně čisto, srovnáno (což i pak odpovídalo jeho preciznosti), zaparkovaná motorka... prostě krásná čistá dílna :-) Navíc p. Horáček je velký sympaťák a rád si povídá o motorkách :-)
Nejdříve jsme řešili změnu sklonu sedla... přeci jen s tím sklonem dopředu dolů se mi dost často stávalo, že mě přítelkyně při brždění natlačovala na nádrž.. což se mému "píp" moc nelíbilo :-) Bylo domluveno, že p. Horáček srovná sklon tak, že sedlo v mé zadní části více narovná a u spolujezdce vepředu přidá... takže z toho udělá takové schody...
Druhá část výplň... dost jsme diskutovali na téma gel. Moc mi jej nepodoručoval z dlouhodobé perspektivy, poněvadž po delší době se gel vymačká a už se nevrací do původní podoby. Když na své motorce testoval různé druhy výplně, nejlepší zkušenosti měl (a má) s tzv. studenou pěnou. Na první pohled podobné molitanu, ovšem s mnohem lepšími vlastnostmi (komfort, živostnost, aj.)
Třetí část potah... no, zcela upřímně, zde je plná inspirace ze sedla p. Horáčka na jeho motorce. Jednoduché šití, boky z koženky alá karbon, středy z klasické černé koženky. Chtěl jsem prostě úhledné, nenápadné sedlo, co splní svůj účel a přitom na motorce nebude vypadat jak slon v porcelánu :-) Tento čalouník nepoužívá klasickou koženku, která se natahuje standardně čtyřmi směry do kříže, ale takovou, která se natahuje osmi směry, tudíž je mnohem poddajnější a mnohem méně se vytahuje, takže sedlo (přesto že koženka je dost měkká) po nějaké době nevypadá jako vytahanej svetr...

Studená pěna je asi 1 cm silná a já i přítelkyně jsme dost řešili, jestli dát jednu vrstvu nebo 2, kvůli komfortu. Čalouník navrh fantastické řešení v podobě, že upraví sedlo do nového tvaru, udělá jen provizorní potah (který je možné sundat a nandat), do toho 2 vrstvy pěny a s přítelkyní si uděláme testovací jízdu. Během jízdy jsme pak jednu vrstvu vyndali a mohli přímo porovnat rozdíl v počtu vrstev... výsledek, já 2 vrstvy, přítelkyně jednu.

No a teď to nejlepší... odvezl jsem mu sedlo a za 2 dny pro něj jel na testovací jízdu (viz řešení počtu vrstev pěny), druhý den jsem mu sedlo odvezl zpátky a za další 3 dny mi volal, že sedlo je hotové k vyzvednutí :-)
A cena?... celé toto všechno 2.700,- !!!!!

Doufám, že to celé nevyznělo jako jedno velké PR, ale z celé této záležistosti mám ještě do dneška velkou radost... příjemné jednání p. Horáčka, absolutní preciznost jeho práce, do týdne hotovo, vynikající cena... co víc si přát :-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Přešité sedla 10 roků 4 měsíců zpět #7242

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43
Tak udělej taky nějaké fotky, ať to můžu přidat do článku.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Přešité sedla 10 roků 4 měsíců zpět #7243

  • beyk0007
  • Avatar uživatele beyk0007
  • Návštěvník
  • Návštěvník
jj, nejaky fotky sem sup sup ... ja s Bagsterem jsem nudnej, to ma kazdy, ale zenuska bude potrebovat upravy sedla na svoji CBR600F, takze si rad necham poradit ..

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Přešité sedla 10 roků 4 měsíců zpět #7244

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43
beyk0007 napsal:

jj, nejaky fotky sem sup sup ... ja s Bagsterem jsem nudnej, to ma kazdy, ale zenuska bude potrebovat upravy sedla na svoji CBR600F, takze si rad necham poradit ..

Hele ty nudo, kde máš tvoje fotky? ;)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Přešité sedla 10 roků 4 měsíců zpět #7245

  • lukyvfr
  • Avatar uživatele lukyvfr
  • Offline
  • Uživatel je blokován
  • Uživatel je blokován
  • Příspěvky: 88
  • Obdržená poděkování 1
Ahoj pánové,

tak jsem ve svém profilu vytvořil nové fotoalbum "Sedlo", kam jsem nahrál 28 fotek ;-)

První 4 fotky je sedlo na motorce p. Horáčka.. tam jsem bral inspiraci.

A pokud se vám moje sedlo zdá příliš jednoduché a nenápadné... tak přesně o to mi šlo :-D
Chtěl jsem něco jednoduchého, elegantního a nenápadného. Navíc jsem dal na radu čalouníka, která zněla.. čím víc švů a šitých nápisů, tím je životnost sedla menší.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.502 sekund
Powered by Kunena fórum