• Strana:
  • 1
  • 2

Téma:

Re: Vyleptání plošného spoje 12 roků 6 měsíců zpět #6799

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43
Drupi, ignitech přijde taky na řadu, neboj se. Proč jsem ho tam nedal hned je, že to je na delší lokty. Podívej se na electrex . Ti hoši to dělají v podstatě podobně, jako ignitech, ale jsou o kousek dál. Třeba si dají tu práci, že dělají několik typů chladičů, takže ti to pasuje na originální díry. OEM konektory jsou samozřejmostí. Takže jen našroubuješ a zapojíš. Takže s tím klidem bych to neviděl zase tak jednoduše. Ignitech mi (možná) dodá originální konektory. Pokud ne, dnes už vím, jak to zapojit na ty původní ze starého regulátoru. Ale pořád zbývá ještě vymyslet uchycení. Tak to budu dělat za dlouhých zimních večerů, pokud nebudu mít co jiného na práci. Takže vychvalovaný Ingitech je v plánu. Ale tu kontrolku tam chci mít stejně, protože až Ignitech klekne, chci si toho všimnout včas, abych zase nekupoval nový altík. :( Ale když jsme nakousli tohle téma. Kdo tady má a kolik najeto kilometrů na alternativním regulátoru (ignitech, vape)?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Vyleptání plošného spoje 12 roků 6 měsíců zpět #6800

  • VFRošt
  • Avatar uživatele VFRošt
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 177
  • Obdržená poděkování 9
Ahoj Tome a knedlíkáři... :laugh: :laugh:
Když jsme kutili se synem plošňáky, tak jsme na leptání cuprextitu používali chlorid železitý FeCl3 ( roztok chloridu železitého leptá měď a je jedním z nejrozšířenějších leptadel plošných spojů. Známý je i chlorid železitý pod názvem zahlubovač na měď.. ) a na kreslení jakousi fixku nebo lak na kreslení. Dírky jsme vrtali modelářskými mikrovrtáčky. Nic složitého, jen mít správný a funkční plánek...
Pokud jsem potřeboval nějaké elektro součástky, ale i různé kyseliny a tak... tak jsem vše sháněl v GM electronic - v Praze je tona ul. Thámova 15,tady je link: www.gme.cz/cz/
Zdraví Roman

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Vyleptání plošného spoje 12 roků 6 měsíců zpět #6801

  • VFRošt
  • Avatar uživatele VFRošt
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 177
  • Obdržená poděkování 9
Jo, Tomáši (asi i pro ostatní), ještě jestli se mohu podělit co se týká regulátorů (sice téma je "Vyleptání plošného spoje", ale když už je tady o tom řeč..) už jsem o tom jednou psal... Já kupoval regler na www.wemoto.cz/ za slušný peníz cca do 2500,-
Ještě mám jeden typ na regler (do toho půjdu příště.. :( ) Link je tady www.elesys.cz/cs/regulatory-dobijeni/?mt=3
Je to domácí výrobce, tělo regulátoru je frézováné a co jsem se bavil po tel. s výrobcem (jmenuje se Zdeněk Suchý a taky s několika známými), tak je to značně odolný regler - myslím, že zvládá až 390W z alternátoru... Pán byl velmi ochotný, se vším poradí...
Jinak nechápu Hondu, že s tím už v pravěku něco neudělala :evil: , fakt ne...
Roman

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Vyleptání plošného spoje 12 roků 6 měsíců zpět #6807

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43
Ahoj Romane. GME znám, stejně jako se dá v pohodě nakoupit u conrada. A zřejme jsou i jiné shopy. Hele, všechno se dá. Jen to chce nějaké zkušenosti, kterých zase tolik nemám. Ale na druhou stranu, dráty už pájím docela obstojně. :-)) S tím leptáním taky. Na internetu je spousta návodů, jak to udělat. Ale já raději volím cestu nejmenšího odporu. Takže leptat budu, až nebude zbytí. :-)

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Vyleptání plošného spoje 12 roků 6 měsíců zpět #6808

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43
Romane, tak tomu říkám příspěvek. :woohoo: Ty regulátory se mi fakt líbí. Tak na ignitech kašlu, otestuji ten jeho, to vypadá fakt dobře. Zavolám, napíšu, zjistím podrobnosti a jestli to bude tak nadějné, jak to vypadá, koupím tenhle. Electrex nechám v regále jako zálohu, protože mám neblahý pocit, že tohle zboží bude na Hondě spíše spotřebního charakteru. :-( Nebo kdyby někdo potřeboval v sezoně, bo na ten můj jsem týden čekal, než dojde z anglie.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Re: Vyleptání plošného spoje 12 roků 6 měsíců zpět #6810

  • VFRošt
  • Avatar uživatele VFRošt
  • Offline
  • VIP EXPERT
  • VIP EXPERT
  • Příspěvky: 177
  • Obdržená poděkování 9
Ahoj Tomáši, ještě pár info k reg. Elesys: jak jsem pochopil od pana Suchého, tak regulátory navrhl, vyrobil a hlavně vyzkoušel na své moto (myslím, že na nějaké krosce nebo něčem podobném) a dával tomu docela pohulit. Je to už 2. vývojový typ a myslím, že je to celé dost poctivé.. Co jsem se s ním bavil, tak tomu dost rozumí, na regulátorech preferuje origo konektory (takže ze starého bych konektory sundal a nacvakl nové piny...) Byl tak ochotný, že mi nabídl, že mohu případně přijet a společně u něho doma to namontujem.... To už se moc nevidí, prostě slušný člověk...
Nedělám mu tady reklamu, není to příbuzný :laugh: ani známý ;) ....
Bydlí kousek od Blanska, takže pokud se rozhodneš pro tento regler, tak bych Ti ho mohl dovézt na sraz (prodávají ho i v Motokšeftu v Brně....)

Takhle to nějak vypadá.. B)



Zdraví Roman

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od VFRošt.

Re: Vyleptání plošného spoje 12 roků 6 měsíců zpět #6812

  • scalla
  • Avatar uživatele scalla Autor tématu
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 1546
  • Obdržená poděkování 43
Nechci tě s tím vyloženě otravovat. Objednat to jde i z jejich stránek, tak to asi objednám tam.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.605 sekund
Powered by Kunena fórum